دات نت نیوک
Menu
img1
سال 1398 سال رونق تولید
img2
مدارس سما تبریز دارای کادر و دبیران مجرب و استفاده از روشهای و امکانات پیشرفته و مدرن در زمینه آموزش.
img3
آموزشکده سما واحد تبریز و سهند دارای امکانات آموزشی مدرن و فضاهای آموزشی مناسب.
img4
شهر تبریز است و جان قربان جانان می کند      سرمه چشم از غبار کفش مهمان میکند.

آخرین تصاویر بارگزاری شده

ساختار معاونت سما واحد تبریز

پیوندهای مرتبط

آخرین خبرها و اطلاعیه ها

نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب تبریز در دیدار با مسئولین سما استان عنوان کردند: رسالت سما در زمینه تربیتی هدفمند است.

چهارشنبه, 03 مرداد,1397/Categories: حوزه

Rate this article:
5.0

به گزارش روابط عمومی سما تبریز، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان و مجموعه مسئولین سما استان آذربایجان شرقی در روز چهارشنبه مورخ 97/05/03 با حضور در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با ایشان دیدار و از بیانات ایشان بهره مند شدند.

در این دیدار که در محیطی کاملاً صمیمانه انجام گرفت آیت الله سید محمد علی آل هاشم ضمن تبریک میلاد با سعادت ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)  خواستار تقویت معاونت های پرورشی در کلیه مقاطع تحصیلی شدند و با اشاره به آیات و روایات اسلامی خواستار دقت نظر بسیار بالا در بحث و مسائل پرورشی و تربیتی شدند و بر ضرورت آگاه سازی در این خصوص تاکید کردند.

ایشان با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد در سما و مدیریت جدید آن دکتر نریمانی راد ، اهمیت و نقش همکاران سما و دبیران مدارس در زمینه های تربیتی را مهمتر و پررنگ تر از نقش اولیا دانستند و عنوان نمودند؛ رسالت سما در زمینه تربیتی هدفمند است.

آیت الله آل هاشم در بخش دیگری از فرمایشات خود با اشاره به توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و با اشاره به ابعاد مختلف جنگ نرم دشمنان و با برشمردن ویژگی های جنگ نرم یکی از مهمترین مصادیق جنگ نرم دشمنان را مد و مدگرایی دانستند و از جنگ اقتصادی به عنوان عملیات روانی جدید دشمن نام بردند و اظهار امیدواری کردند با همدلی و هوشیاری مردم و مسئولین این توطئه دشمنان نیز با شکست مواجهه خواهد شد.

در ابتدای این دیدار آقای دکتر عزیز جوانپور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و سما استان آذربایجان شرقی ضمن تبریک میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) و تشکر از عنایات ویژه آیت الله آل هاشم نسبت به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان به تشریح مهم ترین اقدامات انجام شده در سما پرداختند و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و فرزند خلف آن سما را یکی از برکات انقلاب اسلامی و پاسخی به نیاز های جامعه و به عنوان کمک حال آموزش و پرورش و با مجوز و بر اساس استاندار های خود آموزش و پرورش دانستند.

ایشان با اشاره به اهمیت مساله تعلیم و تربیت در جامعه اسلامی، مدارس سما را با توجه به دارا بودن کلیه مقاطع تحصیلی (از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی) دارای جایگاه ویژه دانستند و با اشاره به تاکیدات ریاست محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی دکتر ولایتی در بحث فرهنگی، خواستار مشارکت فعال مدیران سما در حوزه فرهنگی همراه با بحث های علمی در راستای بر آورده شدن انتظارات مقام معظم رهبری از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی شدند.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با تبریک میلاد امام رضا (ع) و تشکر از آیت الله آل هاشم بخاطر این دیدار و ابلاغ گرمترین سلام های کارکنان سما استان ،ضمن ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت آمار دانش آموزی و دانشجویی سما استان و تبریز، نیروی انسانی جوان و با انگیزه در سما را به عنوان تنهاترین پتانسیل و سرمایه واقعی مجموعه سما دانستند و با اشاره به تاکیدات دکتر ولایتی در بحث سما خواستار توجه جدی کلیه مسئولین دانشگاه به این مهم در جهت توسعه سما شدند و از توسعه سما به عنوان مهمترین ملاک در ارزیابی عملکرد روسای واحد های دانشگاهی در سطح استان نام بردند.

دکتر نریمانی راد در بخش دیگری از سخنان خود وجود آیت الله آل هاشم بعنوان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی را به عنوان الگویی در کشور غنمیت شمردند و خواستار فرهنگ سازی در میان مسئولان شهری در زمینه معرفی سما به عنوان تربیت کننده دانش آموزان درمباحث فرهنگی و با رویکرد کیفی سازی شدند و ارتقا سطح علمی و فرهنگی دانش آموزان را از مهمترین اولویت های سما استان دانستند و تربیت دانش آموز نخبه برای جامعه و برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش در زمینه مدرسه داری و تعلیم و تربیت را به عنوان مهمترین رسالت سما برشمردند. و خبر از راه اندازی مدارس جدید سما  در سال آتی دادند.

Number of views (349)/Comments (0)

Tags: